English

english

Mapa stránky

mapa stránky


Textová verzia

textová verzia

RSS

rss

Domov

domov

Facebook

HC na Facebooku

Logo HC prázdny priestor

Osobnosti, profily

šípka-grafika
prázdny priestor
prázdny priestor
prázdny priestor
prázdny priestor

späť na zoznam osobností

Matej Kozub

Matej Kozub


vážna hudba: klarinet

CV

1989 – 1994 Konzervatórium v Bratislave (klarinet)
1994 – 1996 VŠMU (Jozef Luptáčik)
1994 – 2001 Hudobná univerzita vo Viedni (Alfred Prinz, Ernst Ottensamer)
2001 – 2002 študijná stáž na Sibeliovej Akadémii v Helsinkách (Ikko Teerijoki)
 

Matej Kozub získal viacero prospechových a umeleckých štipendií: štipendium WANAS Viedenskej filharmónie, štipendium Rektorátu Hudobnej univerzity vo Viedni a štipendium Rakúskeho spolkového ministerstva pre vedu a školstvo.

Zúčastnil sa na majstrovských interpretačných kurzoch v Čechách, Rakúsku a vo Fínsku pod vedením špičkových sólistov a pedagógov, ako napr. Milan Etlík, Alfred Prinz, Howard Klug, Michael Lethiec, Charles Neidich, Francois Benda a ď.

Je laureát medzinárodných súťaží v Taliansku, Rakúsku, Poľsku, Anglicku a držiteľ viacerých medzinárodných ocenení za vynikajúcu interpretáciu súčasnej a klasickej hudby.

Pôsobí ako sólista, pričom spolupracuje s domácimi i zahraničnými komornými zoskupeniami a orchestrami (Arco Quartet, Japonsko, Porin Quartet, Slovinsko, Societa Rigata, Slovensko, Albrechtovo kvarteto, Slovensko, Pierrot Lunaire Ensemble Wien, Virtuosi di Vienna, Donauphilharmonie Wien, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Ignaz Pleyel Jugend Symphonieorchester, Sinfonietta dell´Arte, Wiener Concert-Verein); často naživo nahráva pre rôzne rozhlasové stanice v zahraničí.

Venuje sa aj organizácii hudobných podujatí s medzinárodnou účasťou (napr. projekt Hudba bez hraníc v srdci Európy). Je riaditeľom a umeleckým vedúcim festivalu komornej hudby Ars Camera na Slovensku.

Pôsobil aj ako pedagóg klarinetovej hry na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave.